JONATAN KILCZEWSKI

 

 

Jonatan Kilczewski to osoba nietuzinkowa, niepoprawny esteta, który we wszystkich podejmowanych przez siebie przedsięwzięciach wykazuje się ambicją i niecodziennymi talentami.

 

Już w czasie nauki w liceum plastycznym jego możliwości zostały docenione, co stało się dzięki licznym sukcesom, w tym laurom w konkursie „Program Operacyjny Kapitał Ludzki Twoją Szansą”. Młody artysta otrzymał roczne Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego dla osób wybitnie uzdolnionych. Po maturze zdecydował się na realizację swojej pasji estetycznej poprzez studia na kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Białostockiej. Nawet przez moment nie zapomniał jednak o modzie podejmując równocześnie studia Projektowania Mody w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

 

Od początku studiów wyższych aż do dzisiaj Jonatan Kilczewski zdobywa wszechstronne doświadczenia pracując na rożnych stanowiskach związanych z interakcjami międzyludzkimi. Wtedy do grona jego zainteresowań dołączyła psychologia, która obok architektury, sztuki i muzyki wywiera zawsze największy wpływ na dzieła projektanta. Zdolność rozumienia ludzi pozwala mu na łączenie ich osobowości z inspiracjami artystycznymi, co tworzy unikalną jakość. Swoją wiedzę wykorzystuje również do projektowania mebli oraz aranżacji wnętrz.

 

"Forma jest kwintesencją sztuki,

a w modzie najważniejszą formą jest ciało człowieka."

Dorobek artystyczny Jonatana Kilczewskiego jest zadziwiająco bogaty, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jego młody wiek. Swoją pierwszą kompletną, autorską kolekcję ubrań „Unaware nudity", przygotował mając zaledwie dwadzieścia dwa lata. Już rok wcześniej dzieła artysty zaczęły pojawiać się na łamach prestiżowych magazynów branżowych, między innymi w "Barrel Fashion", "K MAG" oraz "Vogue Italia". Obecnie realizacje Jonatana są regularnie prezentowane przez polskie i zagraniczne media skupione na modzie.

Artysta dostąpił ponadto zaszczytu projektowania sukni dla uczestniczek wielkich wydarzeń świata mody oraz był wielokrotnie wyróżniany na konkursach branżowych.

Projektant sukni ślubnych

Dzisiaj projektant zajmuje się głównie projektowaniem i wykonywaniem sukni ślubnych, wieczorowych oraz koktajlowych. Przygotowuje je na indywidualne zamówienie. Taki rodzaj pracy pozwala mu na maksymalne dopasowanie
stroju do osoby, którą będzie zdobił. Chociaż swoich klientów traktuje niczym płótno, na którym powstanie arcydzieło, kreacje Jonatana Kilczewskiego nigdy nie urągają
wymogom funkcjonalności stroju.

 

Projektant sukni ślubnych nie jest z pewnością najważniejszą osobą na weselu, ale jego pasja i wizja są w stanie zamienić wieczór niepowtarzalny w prawdziwie cudowny.

 

"Moda nie jest po to, by leżeć na modelkach

i niech będzie to przesłaniem całej twórczości projektanta!"

INSTAGRAM

No images found!
Try some other hashtag or username