UNAWARE NUDITY

Ciało ludzkie, ciało kobiety, to w pełnym sensie architektoniczne arcydzieło. Kolekcja ubrań „Unaware nudity” została stworzona jako celebracja formy.

W swojej najbardziej naturalnej postaci, ciało człowieka jest nagie. Właśnie wtedy jego forma jest dostępna w pełnej okazałości.

Nagość zainspirowała Jonatana Kilczewskiego do poszukiwania sposobów na jej podkreślenie i wydobycie z niej tych elementów, które są wyraziście kobiece.

Co ważne, nie jest to nagość mająca kogokolwiek szokować lub gorszyć. Wręcz przeciwnie, ponieważ ludzkie ciało jest tworem zachwycającym w swojej budowie.

Łączy subtelność kształtu z wyrazistością formy, która nie może zostać łatwo zignorowana.

Poprzez „Unaware nudity” Jonatan Kilczewski starał się odkrywać ludzkie ciało, badać jego proporcje oraz kształty.

Nie uciekał od niego i nie zastanawiał się nad sposobami jego okrywania, a raczej starał się ubrać je tak, by niczego niepotrzebnie nie zakrywać.

Nie da się tutaj nie zauważyć kubistycznej miłości do regularnej formy, ale wszechobecna jest również dadaistyczna skłonność do definiowania kształtów oraz kolorów na nowe, odkrywcze sposoby.

Zabawa formą nie prowadzi jednak do utraty funkcji. Podobnie jak w przypadku architektury, fest ona tutaj zawsze celem nadrzędnym.

W „Unaware nudity” zadziwia praktyczność oraz zdolność do przyciągania pozytywnej uwagi.

1