EQUAL

Kolekcja ubrań „Equal” jest próbą spojrzenia na strój człowieka poprzez pryzmat wartości. Za wartość nadrzędną swojej kolekcji Jonatan Kilczewski uznał tytułową równość, a jego znakiem równości jest marynarka.

Inspiracja, która skłoniła artystę do stworzenia tego dzieła, jest genialna w swojej prostocie. Jonatan Kilczewski przez całe życie zgłębia znaczenie formy.

Szuka piękna w użyteczności i znaczenia tam, gdzie wydaje się istnieć tylko funkcja. W zalewie niezliczonych propozycji zdecydowanie wyróżniają się marynarki, ponieważ jest to zadziwiająco egalitarna częścią garderoby.

Zakładają ją na siebie osoby biedne i bogate, nosi się je w dniach smutku i radości, są one z nami na co dzień i od święta.

Od dłuższego czasu są one już też wyemancypowane i nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobiły kobiece ramiona. Co więcej, są one w stanie podkreślać kobiecość.

W kolekcji „Equal” idea marynarki rozebrana jest na czynniki pierwsze, z których każdy rzuca cień w postaci pojedynczego elementu ubioru lub całego stroju.

Projektant wydobył znaczenie z każdego drobiazgu i potraktował je jako fundament dla zbudowania zupełnie nowej wartości.

I chociaż konkretne propozycje dotykają całego spektrum mody, duch łączącej ludzi marynarki pozostaje w nich zawsze.